Zamknij ekran ładowania
logo

Historia miejsca

Miejsce z Historią

Chodzież, od wielu lat nazywana Zielonym Zakątkiem Wielkopolski, to miasto z bogatą historią. Budynek, na którego miejscu realizowana jest inwestycja Apartamentów Porcelanowych, znaleźć można na zdjęciach z 1902 roku, a sąsiadujące przedszkole funkcjonuje od roku 1895-96, gdy ul. Łąkowa była jeszcze nazywana “Za Fabryką Porcelany”. Przedszkole “Pod Dębusiem Olbrzymkiem” działa do dziś, jako placówka niepubliczna i jest pod opieką konserwatora zabytków.

Niegdyś kolebka i główny Ośrodek Przemysłu Ceramicznego. Chodzież to jedna z najstarszych marek polskiej porcelany. Jej początki sięgają 1852 roku. Początkowo, fabryka produkowała naczynia fajansowe, w 1896 roku rozpoczęła produkcję porcelany. Chodzieska porcelana towarzyszy nieprzerwanie codziennym posiłkom w polskich domach, odpowiada na potrzeby kolejnych pokoleń i łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność z głębokim przywiązaniem do tradycji.

Tutaj powstaje nasza inwestycja! Inwestycja

Fabryka Porcelany

Tutaj znajduje się przedszkole

W zgodzie z tymi wartościami powstały Loftowe Apartamenty Porcelanowe.

Kiedyś każdy zabierał “Naszą porcelanę” do domu, dziś możesz stworzyć swój wymarzony dom tam, gdzie powstała i powrócić do korzeni.

Galeria zdjęć Z dawnych lat

Zdjęcia historyczne wykorzystane dzięki uprzejmości Archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży

Chodzież Dziś

Chodzież dziś – to przede wszystkim bliskość lasów oraz jezior, a także tereny górzyste, które sprawiają, że jest to idealna lokalizacja, by uciec od miejskiego zgiełku oraz tempa dzisiejszego świata. Mieści się w sercu województwa wielkopolskiego, na Pojezierzu Chodzieskim, pomiędzy trzema pięknymi jeziorami. Nieopodal rozpościera się droga krajowa nr 11, która zapewnia nam szybki transport do większych aglomeracji, takich jak Piła, Bydgoszcz, czy Poznań.

Mieszkańcy mogą zrelaksować się nad jednym z trzech jezior lub skorzystać ze stoku narciarskiego – zależnie od pogody. Miasto żyje licznymi wydarzeniami, takimi jak Motorowodne Mistrzostwa Świata i Europy, Mistrzostwa Polski w Triathlonie i wiele, wiele innych!

Chodzież, miasto szlacheckie, niegdyś jeden z największych ośrodków przemysłu ceramicznego, to miejsce z piękną historią.

Już dziś możesz stać się jej częścią!

Galeria zdjęć Z dzisiejszych czasów

Jesteś Zainteresowany?

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Zamieszkaj w domu swoich marzeń lub zainwestuj swój kapitał już dziś!

Dane kontaktowe

Projekt i realizacja SJM Reklama we współpracy z TopStrona